
W dniu 12 listopada 2024 roku w biurze Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska odbyło się spotkanie z nauczycielami przedmiotu Biznes i Zarządzanie ze szkół ponadpodstawowych z regionu. Spotkanie było okazją do omówienia kluczowych tematów związanych z rozwojem przedsiębiorczości w ramach działania 10.1 „Rynek pracy, kształcenie i aktywne społeczeństwo wspierające

23 października 2024 r. przedstawicielka Aglomeracji Konińskiej wzięła udział w spotkaniu przedstawicieli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na zaproszenie Marszałka Marka Woźniaka. Celem spotkania było omówienie postępów w realizacji ZIT-ów oraz dyskusja nad wyzwaniami i sposobami optymalizacji procesu wydatkowania środków

17 września 2024 roku w zabytkowym Domu Zemełki w Koninie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) oraz reprezentanci samorządów lokalnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aglomeracji Konińskiej. Celem spotkania było omówienie kluczowych problemów ekologicznych

12 lutego 2024 roku odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie z członkami Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska, którego celem było przedstawienie działań realizowanych w 2023 roku, zaprezentowanie aktualnej sytuacji oraz przedstawienie planowanych w szpitalu zmian. Dyrektor Krystyna Brzezińska z wdzięcznością złożyła