12 lutego 2024 roku odbyło się uroczyste spotkanie dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie z członkami Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska, którego celem było przedstawienie działań realizowanych w 2023 roku, zaprezentowanie aktualnej sytuacji oraz przedstawienie planowanych w szpitalu zmian.

Dyrektor Krystyna Brzezińska z wdzięcznością złożyła podziękowania Prezesowi Zarządu i członkom Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska, ponieważ przekazaliśmy dotacje celowe, w wysokości 10.000 zł każda, na bardzo ważny cel – „Zakup głowicy sektorowej dla Oddziału Kardiologicznego”. To był prawdziwy gest hojności i wsparcia, który pomógł zrealizować marzenie szpitala. Miasto Konin i gminy: Rzgów, Wierzbinek, Grodziec, Golina, Krzymów, Stare Miasto, Rychwał, Kleczew, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Skulsk, Wilczyn oraz Ślesin, złączyły siły, by dać pacjentom szansę na lepsze życie. Wartość całego zadania wyniosła aż 165 500 zł, a dotacje od członków Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska stanowiły pokaźną kwotę 140 000 zł.

Ta jedyna w swoim rodzaju głowica sektorowa to dar dla Oddziału Kardiologicznego. Umiejętność dowolnego wyboru obszaru zainteresowania oraz płaszczyzny, na jakiej komputer „rozetnie” serce, ukazując wybrany przestrzenny przekrój. To nie tylko urządzenie – to nadzieja, bowiem urządzenie pozwala na dokładną ocenę struktury serca, stopnia uszkodzenia zastawek, co daje możliwość bardziej obiektywnej kwalifikacji pacjenta do ewentualnego leczenia operacyjnego. To jak okno na świat serca, które otwiera nowe perspektywy w diagnostyce i leczeniu.

Dyrektor Krystyna Brzezińska podkreśliła także, jak koniński szpital dąży do doskonałości w każdym aspekcie opieki zdrowotnej, gdyż rozwija procedury związane ze znieczuleniem podczas porodu, usprawnia funkcjonowanie SOR, a także przenosi oddziały z ul. Wyszyńskiego do nowoczesnych budynków przy ul. Szpitalnej. To nie jest tylko praca – to pasja, zaangażowanie, oddanie.

Biorąc pod uwagę, że hasłem i jednocześnie misją Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska jest „Energetyczne serce Polski”, nie mogliśmy nie wesprzeć tak potrzebnej inicjatywy jak zakup głowicy sektorowej dla Oddziału Kardiologicznego – powiedział Prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska.