
4 i 5 czerwca 2026 roku byliśmy w Barcelonie na spotkaniu europejskiego partnerstwa Cities of Equality, działającego w ramach Agendy Miejskiej dla Unii Europejskiej. Jako jedyni przedstawiciele Polski w tej inicjatywie spędziliśmy dwa dni na warsztatach, prezentacjach i rozmowach o tym, jak fundusze unijne i polityki miejskie

Były łzy. Był śmiech. Była sala pełna ludzi, którym zależy – i którzy wiedzą, że liderstwo rodzi się w działaniu. We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, w konińskim Domu Zemełki odbyło się I Forum Akademii Młodych Liderów i Liderek Aglomeracji Konińskiej. Wydarzenie, które nie tylko zamknęło pierwszy

Można było zakończyć projekt suchymi dyplomami i podziękowaniami. Wybraliśmy inaczej- zakończymy ją Forum. 16 czerwca w Domu Zemełki w Koninie spotykamy się, żeby posłuchać. Nie tylko przemów dorosłych o młodzieży, lecz prezentacji samych uczestników i uczestniczek – o tym, co przez ostatnie miesiące zrobili, czego się nauczyli

28 maja 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Koninie odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska. W obradach uczestniczyło quorum Rady, co pozwoliło na podejmowanie wiążących decyzji zgodnie ze statutem Stowarzyszenia. Podczas spotkania Dyrektorka Biura Stowarzyszenia Emilia Wasielewska przedstawiła raport z działalności Stowarzyszenia za 2025 rok oraz