
Były łzy. Był śmiech. Była sala pełna ludzi, którym zależy – i którzy wiedzą, że liderstwo rodzi się w działaniu. We wtorek, 16 czerwca 2026 roku, w konińskim Domu Zemełki odbyło się I Forum Akademii Młodych Liderów i Liderek Aglomeracji Konińskiej. Wydarzenie, które nie tylko zamknęło pierwszy

Najpierw prezydent. Teraz firma, która aplikację tworzy. Zuzia, Mateusz i Eryk -uczestnicy Akademii Młodych Liderów- nie odpuszczają. Uzbrojeni w dane z sześciuset podpisów i dwustu ankiet zaprosili do biura Stowarzyszenia prezes i zarząd Rekord Mobile. Na stole siedem konkretnych propozycji, które mogą zmienić to, jak Konin rozmawia ze swoimi mieszkańcami.
Transformacja Aglomeracji Konińskiej to nie tylko liczby i dokumenty – to przede wszystkim ludzie, którzy mają odwagę projektować przyszłość. Już 9 i 10 stycznia 2026 roku odbędzie się trzeci zjazd Akademii, podczas którego uczestnicy zmierzą się z 14-godzinnym programem intensywnego rozwoju, pracy nad realną zmianą w regionie
Po udanym i pełnym energii pierwszym spotkaniu, uczestnicy projektu „Akademia Młodych Liderów i Liderek Aglomeracji Konińskiej” ponownie spotkają się już wkrótce na drugim zjeździe szkoleniowym, zaplanowanym na 28–29 listopada 2025 r. Tym razem skupimy się na tym, jak młodzi mogą realnie działać w swoich społecznościach oraz budować