
W dniu 13 maja 2025 r. w zabytkowych wnętrzach Domu Zemełki w Koninie odbyło się spotkanie pn. „Nowoczesne e-usługi w gospodarce ściekowej Aglomeracji Konińskiej – finansowanie ZIT”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, ekspertów branżowych oraz partnerów realizujących projekty w ramach Zintegrowanych

Wschodnia Wielkopolska, obejmująca powiaty: kolski, koniński, słupecki, turecki oraz Miasto Konin, w najbliższych latach stanie się obszarem intensywnych przemian społecznych. Zgodnie z założeniami samorządu województwa wielkopolskiego, transformacja ta ma prowadzić do zmiany postrzegania subregionu przez jego mieszkańców i budowania wizerunku jako przestrzeni sprzyjającej rozwojowi osobistemu i realizacji

Przedstawiciele Aglomeracji Konińskiej wzięli udział w pierwszym zjeździe projektu „ZINTEGROWANI – Kształtowanie umiejętności zarządzania w Związkach ZIT”, realizowanego przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie potencjału menedżerskiego kadr samorządowych, rozwój umiejętności komunikacji i partnerskiej współpracy pomiędzy

Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszania Aglomeracji Konińskiej do Konina na spotkanie z Samorządowcami przyjechał Rafał Ratajczak, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wraz ze specjalistami w zakresie doradztwa klimatyczno-energetycznego oraz edukacji ekologicznej i ochrony środowiska. Spotkanie odbyło się 14 marca 2025 roku w historycznym